Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Ogłoszenia i zawiadomienia

Komunikat ws. rekrutacji do szkół art.

25.05.2020

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice oraz Uczniowie i Kandydaci do publicznych szkół i placówek artystycznych

Działając na podstawie § 11ba rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.) ustalam termin przeprowadzania badań przydatności oraz egzaminów wstępnych w zakresie uzdolnień, predyspozycji lub praktycznych umiejętności kandydatów do publicznych szkół i placówek artystycznych od dnia 1 czerwca do dnia 13 sierpnia 2020 r.

Zgodnie ze wskazanym wyżej przepisem, szczegółowe terminy przeprowadzenia badań przydatności lub egzaminów wstępnych ustalają dyrektorzy szkół i placówek artystycznych. Informację w powyższym zakresie umieszcza się w Biuletynie Informacji Publicznej danej szkoły lub placówki wraz z informacją o ustalonych przez dyrektora szkoły lub placówki warunkach przeprowadzenia badania lub egzaminu. Należy podkreślić, że obowiązkiem dyrektora szkoły lub placówki jest zapewnienie kandydatom równych i przejrzystych zasad oceny posiadanych przez nich uzdolnień, predyspozycji i praktycznych umiejętności.

Dzień 14 sierpnia 2020 r. ustala się jako ostateczny termin ogłoszenia list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do publicznych szkół i placówek artystycznych.

Jednocześnie biorąc pod uwagę trwający w dalszym ciągu na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, apeluję o ograniczenie zakresu i czasu trwania badania przydatności lub egzaminu wstępnego kandydatów do niezbędnego minimum.powrót
Ostatnia aktualizacja - 25.05.2020 o godz. 16:26 przez Jan Jabłoński