Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Ogłoszenia i zawiadomienia

Obwieszczenie

09.02.2018

OBWIESZCZENIE

MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO1)

z dnia 25 stycznia 2018 r.

o zamiarze i przyczynach likwidacji instytucji kultury Studio Filmowe KRONIKA Polska Kronika Filmowa

Na podstawie art. 22 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2017 r., poz. 862 ) podaje się do publicznej wiadomości informację, o zamiarze i przyczynach likwidacji instytucji kultury – Studio Filmowe KRONIKA Polska Kronika Filmowa.

1. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zamierza dokonać likwidacji państwowej instytucji kultury pod nazwą Studio Filmowe KRONIKA Polska Kronika Filmowa, utworzonej Zarządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 23 października 2015 r. w sprawie utworzenia państwowej instytucji kultury Studio Filmowe KRONIKA Polska Kronika Filmowa w związku z przekształceniem jednoosobowej spółki Skarbu Państwa Studio Filmowe KRONIKA Polska Kronika Filmowa Sp. z o.o.(Dz. Urz. MKiDN poz.51).

2. Przyczyną likwidacji jest trudna ekonomiczna sytuacja Studia Filmowego KRONIKA Polska Kronika Filmowa, a w szczególności wysokie koszty jego funkcjonowania niewspółmierne do uzyskanych efektów, a także możliwość realizowania zadań statutowych tej instytucji przez inne państwowe instytucje kultury prowadzące działalność w dziedzinie kinematografii, których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Załączniki:


1) Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego kieruje działem administracji rządowej - kultura i ochrona dziedzictwa narodowego, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 grudnia 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Dz. U. poz. 2321)

Informację sporządził/a: Jolanta Rędzikowskapowrót
Ostatnia aktualizacja - 01.03.2018 o godz. 11:44 przez Krzysztof Krukowski