Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Ogłoszenia i zawiadomienia

Rozstrzygnięcie konkursu

03.02.2017

Rozstrzygnięcie konkursu o stypendia z Programu Stypendialnego Ministra KiDN „Gaude Polonia” na 2017 rok.

W grudniu 2016 roku, decyzją Ministra KiDN, rozstrzygnięty został konkurs o stypendia z Programu Stypendialnego „Gaude Polonia”, który został ogłoszony w dniu 1 lipca 2016 roku na podstawie Rozporządzenia Ministra KiDN z dnia 24 maja 2012 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania stypendiów osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami oraz wysokości tych stypendiów (Dz. U. z 2012 r. poz. 612).

Zgodnie z § 4. 2. rozporządzenia poniżej publikujemy listę osób, które otrzymały stypendia Ministra KiDN „Gaude Polonia” na 2017 rok.

Lista stypendystów

Stypendyści Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gaude Polonia” w 2017 roku

Lp. Imię i nazwisko Kraj pochodzenia Dziedzina
1 Olha Babak Ukraina Sztuki wizualne
2 Natalia Belczenko Ukraina Literatura/przekład
3 Natalia Biakowa Ukraina Sztuki wizualne
4 Ołeksandr Bujwidt Ukraina Konserwacja dzieł sztuki
5 Andrij Cenkin Ukraina Konserwacja dzieł sztuki
6 Andrij Chir Ukraina Sztuki wizualne
7 Lucia Covali Mołdawia Teatr/scenografia
8 Dawyd Cziczkan Ukraina Sztuki wizualne
9 Stanisław Czigadajew Rosja Muzyka/jazz
10 Witalij Daraszuk Białoruś Muzyka
11 Ksenia Degtiarewa Białoruś Reżyseria dźwięku
12 Marharyta Demianć Ukraina Konserwacja dzieł sztuki
13 Jelizaweta Soniachna-Diadina Ukraina Sztuki wizualne
14 Andrij Dostliew Ukraina Sztuki wizualne
15 Irina Gawrasz Białoruś Historia sztuki
16 Wołodymyr Hawrysz Ukraina Sztuki wizualne
17 Andrij Hełytowycz Ukraina Sztuki wizualne
18 Maria Hojin Ukraina Fotografia
19 Ihor Isyczenko Ukraina Krytyka Sztuki
20 Galina Kazimirowska Białoruś Muzyka
21 Daria Kolcowa Ukraina Sztuki wizualne
22 Maryna Koniewa Ukraina Kuratorstwo
23 Mychajło Kryweń Ukraina Sztuki wizualne
24 Hałyna Ławrinec Ukraina Film
25 Ołeh Łewczak Ukraina Konserwacja dzieł sztuki
26 Artsiom Łobacz Białoruś Film
27 Tetiana Łohojda Ukraina Teatr
28 Andrij Makarewycz Ukraina Sztuki wizualne
29 Ksenia Marczenko Ukraina Film
30 Diana Mohtar Białoruś Muzealnictwo
31 Andrij Oksenberg Ukraina Muzyka/klarnet
32 Ołeksandr Paszkowski Ukraina Muzealnictwo
33 Ilia Pawłow Ukraina Sztuki wizualne
34 Sofija Riabczuk Ukraina Muzealnictwo
35 Roza Sarkisjan Ukraina Teatr
36 Olha Skliarska Ukraina Sztuki wizualne
37 Dmytro Suchołytky-Sobczuk Ukraina Film
38 Anton Stuk Ukraina Muzyka
39 Anastasija Syhłowa Ukraina Konserwacja dzieł sztuki
40 Witalij Szupliak Ukraina Sztuki wizualne
41 Olha Tereszczenko Ukraina Sztuki wizualne
42 Olha Tkaczuk Ukraina Konserwacja dzieł sztuki
43 Natalia Tkaczyk Ukraina Literatura/przekład
44 Tatsiana Trafimczuk Białoruś Historia muzyki
45 Myrosław Trofymuk Ukraina Muzyka
46 Ołeksij Tychonowski Ukraina Konserwacja dzieł sztuki
47 Aleksandr Ugaj Kazachstan Sztuki wizualne
48 Ołeksandr Wisztaczenko Ukraina Konserwacja dzieł sztuki
49 Stanisław Woliazłowski Ukraina Sztuki wizualne
50 Aleksej Worsoba Białoruś Muzyka

Informację sporządził/a: Agnieszka Czerniak



powrót
Ostatnia aktualizacja - 20.09.2017 o godz. 10:59 przez Marcin Majewski