Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Polityka zagraniczna

Umowy międzynarodowe są zawierane zgodnie z procedurą określoną w ustawie o umowach międzynarodowych z dnia 14 kwietnia 2000 r. (Dz. U. Nr 29, poz. 443 oraz Dz. U. z 2002 r. Nr 216, poz. 1824), uszczegółowioną Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 sierpnia 2000 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o umowach międzynarodowych (Dz. U. Nr 79, poz. 891).Departament Współpracy z Zagranicą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zajmuje się między innymi inicjowaniem i przygotowywaniem projektów umów międzynarodowych w dziedzinie kultury oraz udziałem w ich negocjowaniu, koordynowaniem współpracy międzynarodowej w dziedzinie kultury z organami władzy państwowej, resortami i instytucjami oraz realizacją postanowień dotyczących współpracy i wymiany kulturalnej z zagranicą zawartych w umowach międzynarodowych.

Umowy międzyrządowe, międzyresortowe i programy wykonawcze dotyczących kultury można znaleźć w stale aktualizowanej Internetowej Bazie Traktatowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Ostatnia aktualizacja - 02.12.2010 o godz. 13:21 przez Administrator