Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Ogłoszenia i zawiadomienia

Ogłoszenie o Konkursie Nagroda im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” w roku 2018

02.03.2018

Nagroda  im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” przyznawana jest na podstawie Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 24 maja 2012 r. w sprawie warunków i trybu przyznawania dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury  (Dz. U. z 2012 r. poz. 610), dostępnego pod adresem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2012/610/1.

Przedmiotem konkursu jest Nagroda  im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” przyznawana osobom fizycznym, grupom osób fizycznych, instytucjom kultury oraz organizacjom pozarządowym, których działalność w sposób szczególny przyczynia się do rozwoju, upowszechniania i ochrony kultury. Na nagrodę składają się dyplom Ministra, statuetka oraz nagroda finansowa, a w przypadku nagrody honorowej dyplom Ministra i statuetka.

Zgłoszenia kandydata do konkursu dokonuje się poprzez terminowe (tj. do dnia 20 marca 2018 r.)złożenie wypełnionego formularza wniosku o przyznanie  Nagrody  im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”wraz ze wskazanymi w regulaminie załącznikami.

Oceny formalnej wniosków dokonuje współorganizator konkursu Muzeum Wsi Radomskiej, Oddział im. Oskara Kolberga w Przysusze,zaś ocenę merytoryczną kandydatur powierza się Komisji Konkursowej, której prace przewiduje się do dnia 20 kwietnia 2018 r.  Regulamin konkursu oraz formularz wniosku i oświadczenia wnioskodawcy stanowią załącznik do niniejszego Ogłoszenia.

Wnioski prosimy kierować na adres współorganizatora konkursu:

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, Oddział Muzeum Wsi Radomskiej
Al. Jana Pawła II / 11
26-400 Przysucha

z dopiskiem: Konkurs naNagrodę  im. Oskara Kolberga.

Załączniki do pobrania:

Załącznik Nr 1: Regulamin Konkursu Nagrody  im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”

Załącznik Nr 2: Formularz wniosku o przyznanie Nagrody  im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”

Załącznik Nr 3: Oświadczenie wnioskodawcy w Konkursie Nagroda  im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”

Dodatkowe informacje:
tel/fax :  048 675 – 22 - 48
mail: muzeumok@muzeum-radom(dot)pl

Informację sporządził/a: Dorota Ząbkowskapowrót
Ostatnia aktualizacja - 02.03.2018 o godz. 13:05 przez Krzysztof Krukowski