Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Wykaz muzeów

Działających w oparciu o statut bądź regulamin uzgodniony z ministrem właściwym do spraw kultury i dziedzictwa narodowego (wykaz nie jest tożsamy z Państwowym Rejestrem Muzeów)

Wykaz zawiera dane o muzeach, które działają w oparciu o uzgodniony z ministrem właściwym do spraw kultury i dziedzictwa narodowego statut bądź regulamin, zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz. U. z 2020 r. poz. 902, z późn. zm).
 
Muzea utworzone przez ministrów, kierowników urzędów centralnych i jednostki samorządu terytorialnego działają na podstawie statutu i posiadają osobowość prawną.

Muzea utworzone przez osoby fizyczne, osoby prawne lub jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej działają na podstawie regulaminu i nie posiadają osobowości prawnej.
 
Wykaz, zgodnie z art. 5b ustawy o muzeach, zawiera następujące dane: nazwę muzeum; adres siedziby muzeum; nazwę podmiotu, który utworzył muzeum, a w przypadku osoby fizycznej – jej imię i nazwisko.

Poniższy wykaz zawiera dodatkowo informację o statusie muzeum.

Wyszukiwanie danej informacji może nastąpić poprzez wpisanie żądanej frazy (np. słowa klucza) w  wyszukiwarkę, uruchamianą poprzez jednoczesne użycie klawiszy Ctrl  F.

Wyszukiwania (w ramach danej kolumny) można dokonywać również za pomocą filtrowania.

  • Wykaz Muzeów - aktualizacja 17.06.2024 r.

    Informację sporządził/a: Marta Mialik

    Data dodania 17.06.2024 | Wykaz Muzeów - aktualizacja 17.06.2024 r. Pobierz plik | 403 KB
  •    
Ostatnia aktualizacja - 17.06.2024 o godz. 13:08 przez Paulina Czubak